...to innowacyjne rozwiązania i kompleksowe realizacje...

stoły w szpitalu

W dynamicznym świecie współczesnej medycyny, gdzie każda sekunda ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i życia pacjentów, stosowanie odpowiednich narzędzi pracy oraz nowoczesnych rozwiązań jest priorytetem dla każdego szpitala czy kliniki. Jednym z nieodłącznych elementów wspomagających lekarzy podczas operacji i zabiegów są stoły operacyjne oraz diagnostyczne, których rola w praktyce szpitalnej wykracza poza bycie jedynie miejscem do leżenia dla pacjenta.

stół na sali operacyjnej

Stoły operacyjne to niezbędne wyposażenie każdej sali operacyjnej czy hybrydowej. Dzięki nowoczesnym technologiom stoły te spełniają najwyższe standardy jakości i komfortu pracy zarówno dla personelu medycznego, jak i pacjentów podczas wszelkiego rodzaju operacji i zabiegów. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej specyfice tego kluczowego elementu sali operacyjnej.

sala operacyjna

W świecie medycyny każdy detal ma ogromne znaczenie, a jednym z kluczowych elementów, wpływających na powodzenie operacji i zabiegów medycznych, jest odpowiednie oświetlenie. Jego zadaniem jest nie tylko zapewnienie właściwej jasności, ale również naturalnego i rzetelnego odzwierciedlenia barw tkanek ludzkich. Właściwe oświetlenie eliminuje cienie oraz umożliwia lekarzom i personelowi medycznemu wykonywanie swojej pracy z największą precyzją.

/pulsoksymetr w użyciu

Pulsoksymetria to procedura medyczna stosowana do pomiaru nasycenia tlenem krwi pacjenta. Pomiar wykonywany jest przy pomocy niewielkich urządzeń medycznych  — pulsoksymetrów i jest nieinwazyjny, bezbolesny i dokładny. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo metoda ta jest powszechnie wykorzystywana zarówno w szpitalach oraz przychodniach, jak i w warunkach domowych. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, jak działa pulsoksymetr i do czego można go wykorzystać.

/badanie pulsoksymetrem

Pulsoksymetry to niewielkie urządzenia medyczne służące do pomiaru poziomu nasycenia krwi tlenem. Działają one, wykorzystując dwa źródła światła: czerwone i podczerwone do pomiaru ilości tlenu w krwiobiegu. Pomiar jest nieinwazyjny i bezbolesny, dzięki czemu pulsoksymetry są powszechnie stosowane do monitorowania poziomu nasycenia krwi tlenem u pacjentów z chorobami układu oddechowego. Są one również wykorzystywane podczas operacji, aby na bieżąco sprawdzać, czy poziom tlenu u pacjenta pozostaje stabilny. Z tego wpisu dowiesz się, jaką rolę odgrywają pulsoksymetry podczas diagnozowania COVID-19.

/wózki szpitalne

Medyczny wózek wielofunkcyjny to coś, bez czego trudno wyobrazić sobie współczesne szpitale. Wózki takie ułatwiają codzienną pracę personelu medycznego, opiekującego się pacjentami. Umożliwiają łatwy i szybki transport lekarstw, opatrunków, a nawet aparatury medycznej. Wykorzystuje się je także do wywożenia brudnej bielizny i pościeli oraz różnego rodzaju odpadów.

/badanie wysiłkowe

Kardiomonitory są urządzeniami służącymi do monitorowania parametrów życiowych i stanowiącymi niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, sal intensywnej terapii oraz szpitalnych sal nadzoru. Na dzisiejszym rynku sprzętu medycznego znajdziemy różne rodzaje kardiomonitorów. Wspomnieć tu warto przede wszystkim o kardiomonitorach kompaktowych, łatwych w przenoszeniu i wykorzystywanych m.in. w ratownictwie medycznym, oraz o kardiomonitorach modułowych, oferujących szereg dodatkowych funkcji.

/zapis kardiomonitora

Kardiomonitor to urządzenie służące do monitorowania parametrów życiowych, stanowiące niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, sal intensywnej terapii oraz sal nadzoru. Oprócz szpitali, kardiomonitorów używa się w gabinetach zabiegowych czy domach opieki. Kardiomonitory kompaktowe, łatwe w przenoszeniu, wykorzystuje się także w ratownictwie medycznym. Urządzenia te przeznaczone są dla pacjentów w każdym wieku, od noworodków po osoby starsze. A co dokładnie monitorują?

Partnerzy

  • Medisa
  • Etkin
  • Acime
  • Inspital
  • Sinohero
  • Hidemar
  • Poprawic

Kontakt

Logo KLASTMED white
 
ul. Pogodna 50A, 20-337 Lublin, Poland
tel./fax.: +48 81 44 10 420,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAGAZYN I DZIAŁ SERWISU:
ul. Droga Męczenników Majdanka 74,
e-mai: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.