puste łóżko szpitalne

Łóżka szpitalne stanowią podstawowe wyposażenie placówek medycznych. Aby spełniały swoją rolę, a zatem gwarantowały pacjentom komfort i bezpieczeństwo, powinny być wyposażone w szereg istotnych funkcji. Funkcji, dzięki którym dostosować można łóżko do konkretnych potrzeb chorego, a jednocześnie ułatwić pracę personelowi medycznemu.

Podstawową funkcją nowoczesnych łóżek szpitalnych jest regulacja wysokości oraz kąta nachylenia poszczególnych segmentów łóżka. Dzięki temu dobrać można pozycje odpowiednie dla wszystkich pacjentów, w tym tych po operacjach albo z problemami kardiologicznymi. Regulacja umożliwia również przeprowadzanie różnych procedur medycznych bez konieczności przenoszenia pacjenta z łóżka w inne miejsce. Szczególnie istotne jest to wówczas, gdy trzeba wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Odpowiednie umiejscowienie pacjenta ma wtedy kluczowe znaczenie.

Dodatkowe funkcje łóżek szpitalnych

Nowoczesne łóżka szpitalne mogą być wyposażone w szereg innych, bardzo przydatnych funkcji. Wymienić tutaj można różne wskaźniki: podłączenia do sieci elektrycznej, naładowania akumulatora czy zablokowanych funkcji. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie. To znaczy o takich elementach, jak mechaniczny i elektryczny CPR, system wyłączenia siłownika przy napotkaniu na przeszkodę albo zabezpieczenie przed opadaniem leża w przypadku uszkodzenia.

Istotnym aspektem jest również mobilność łóżka, dzięki której nie tylko łatwo przemieszczać je pomiędzy salami, ale także wykorzystać je do przetransportowania chorego. Bardzo pomaga tutaj piąte koło, zmniejszające wysiłek wymagany do prowadzenia łóżka i manewrowania nim na ograniczonych przestrzeniach. Jak zatem widać, nowoczesne łóżko szpitalne to o wiele więcej, niż tylko rama i materac.